„Mechanik” w Czechach, 27 – 29 maja 2016

„Mechanik” w Czechach, 27 – 29 maja 2016

Tradycyjnie w długi weekend po Bożym Ciele pracownicy „Mechanika” uczestniczyli w wycieczce (jak zwykle udanej).

Tym razem naszym celem była Czeska Szwajcaria.

Dzień 1

Pierwszego dnia zwiedziliśmy Budziszyn –  miasto 2 kultur, 17 wież i 1000 lat tradycji.

Wieczorem, po dotarciu do miejsca noclegowego pospacerowaliśmy po Doubicach. To urocza miejscowość, ze starym cmentarzem i wystawą rzeźb.

Dzień 2

Pogoda dopisała, więc cały dzień spędziliśmy w górach, pokonując około 20 km pieszo, przyjemnym, niezbyt uciążliwym szlakiem. Dodatkową atrakcją był spływ łodziami spokojną rzeczką Kamienicą.

W Górach Połabskich znaleźć można najróżniejsze formy skalne, pionowe ściany, wąwozy, szczeliny, wąskie tarasy skalne

Dzień 3

W drodze powrotnej była okazja zwiedzenia Huty Szkła „Julia” w Piechowicach…

… oraz oraz Kościoła Pokoju w Świdnicy – największej drewnianej protestanckiej świątyni, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Podziękowania należą się panu dyrektorowi Janowskiemu, pani Małgosi Blasze i pani Agnieszce Szajnowskiej. Organizacja takiej wycieczki nie jest łatwym przedsięwzięciem, zwłaszcza, że nauczyciele to grupa, którą niełatwo w pełni zadowolić :). Dziękujemy także panu Piotrowi Swobodzie i panu Bernardowi Grzesiczkowi za tłumaczenie przewodników po stronie niemieckiej i czeskiej.

Zdjęciami podzielili się: Marcin Doczumiński, Bernard Grzesiczek, Henryk Grzesiczek, Sebastian Kretek, Leszek Kuzdrowski, Aleksandra Piwowar, Piotr Swoboda i Agnieszka Szajnowska.

Więcej zdjęć w galerii.

Aldona Krajewska