Konkurs IT English dla gimnazjalistów

Konkurs IT English dla gimnazjalistów

Kolejna edycja konkursu IT English dla gimnazjum (27.04.2016) już za nami. W tym roku konkurs cieszył się olbrzymią popularnością. Zaproszenia przyjęły stali uczestnicy, jak również nowi goście. W tym roku uczniowie reprezentowali następujące szkoły: ZS Krzanowice, ZSO Kuźnia Raciborska, Gimnazjum Szonowice, ZSO Rudy, ZSG Nędza, Gimnazjum Lyski, ZS Pietrowice Wielkie, Gimnazjum nr 3 Racibórz, Gimnazjum nr 1 Racibórz, Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi Racibórz.

Każda szkoła mogła wystawić trzech przedstawicieli. Nagrodami w tym roku były: nagroda pieniężna ufundowana przez warsztat samochodowy Bosch Service Marcin Hiltawski i Piotr Hiltawski s.c. z Nędzy, nowoczesne głośniki, słuchawki, myszki, pendrive’y oraz bony podarunkowe ufundowane przez Radę Rodziców, a także nagrody książkowe sponsorowane przez wydawnictwo Oxford Uniwersity Press.

Godzinny Test 2016 obejmował tradycyjne zagadnienia z zakresu słownictwa informatycznego, rozumienia tekstu czytanego oraz odrobinę gramatyki. W oczekiwaniu na wyniki konkursu młodzież mile spędzała czas w murach „Mechanika”. Po słodkim poczęstunku przygotowanym przez mamy naszych uczniów, jak również ich samych goście uczestniczyli w atrakcyjnych zajęciach z elektryki oraz w doświadczeniach fizycznych zorganizowanych przez nauczycieli „Mechanika”: Panią Patrycję Kozak i Pana Konrada Hajdasza.

Następnie komisja konkursowa składająca się z organizatorek konkursu i opiekunów uczniów wyłoniła następujących zwycięzców:

I MIEJSCE: ROBERT KOZIARSKI Gimnazjum nr 3 Racibórz
II MIEJSCE: JULIA SZYMIK Gimnazjum nr 1 Racibórz
III MIEJSCE: KACPER KORDEK Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi Racibórz
IV MIEJSCE: SZYMON WARWAS Gimnazjum nr 1 Racibórz

WYRÓŻNIENIA:

ADAM GRZESIK ZSO Kuźnia Raciborska
KRZYSZTOF ŻEREBECKI ZS Pietrowice Wielkie
MICHAŁ GAJ Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi Racibórz
AGATA PROCEK ZSG Nędza
ADAM WĘGLORZ Gimnazjum w Lyskach

Organizatorki dziękują uczniom oraz ich mamom za osłodzenie konkursu. Radzie Rodziców, Wydawnictwu Oxford University Press oraz warsztatowi Bosch Service za sponsorowanie nagród, zaś przybyłym uczniom i ich opiekunom za fantastyczną i przyjacielską atmosferę.

Zapraszamy za rok.

Katarzyna Koczy
Weronika Wilkos-Hiltawska