Finał miejski

W piątek, 22 stycznia został rozegrany Finał Miejski w piłce siatkowej. Zawody odbyły się w Arenie Rafako i uczestniczyły w nich cztery zespoły: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1, Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr1 i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik”. Drużyny grały systemem „każdy z każdym”.
W pierwszym meczu spotkaliśmy się z ZSO nr 1 (zeszłorocznym zwycięzcą) i od początku seta wypracowaliśmy sobie przewagę, niestety przeciwnicy odrobili straty i wygrali seta 26:24.W drugim secie to przeciwnik uciekł nam na kilka punktów, udało nam się wyrównać, ale gdy znowu uzyskali kilkupunktową przewagę i zakończyli seta do 15, wygrywając mecz.

W drugim meczu graliśmy z ZSOMS i pierwszego seta przegraliśmy wyraźnie. W drugim chłopcy zagrali dużo lepiej i od początku kontrolowali grę wygrywając do 21. Trzeci set był bardzo wyrównany, ale większe doświadczenie przeciwnika zdecydowało o ich wygranej.

Trzeci mecz graliśmy z CKZiU nr 1 i w obu setach rozpoczynaliśmy od kilkupunktowej przewagi, niestety w pewnym momencie coś się zacinało i oba sety przegraliśmy, zajmując – najgorsze dla sportowców – czwarte miejsce.

Pierwsze miejsce w zawodach zajęli siatkarze ZSOMS, drugie ZSO nr1, a trzecie CKZiU nr 1.