16 – 17 marca 2016r. – Dni Otwarte

16 – 17 marca 2016r. – Dni Otwarte

Dni Otwarte, jak co roku, odbyły się również w murach naszej szkoły. Gościliśmy tym razem nie tylko gimnazja z Raciborza, lecz również spoza naszego miasta i powiatu. Pokazaliśmy kolejny raz, dlaczego ,,Mechanik” jest najlepszym wyborem dla młodzieży, która pragnie zdobyć dobry zawód i rozwijać swoje zainteresowania.

Należy pamiętać, że owe wydarzenie nie odbyło by się bez ogromnego zaangażowania nauczycieli i uczniów. Młodzież przygotowała pokazy swych umiejętności oraz udowodniła jak ogromną wiedzę można wynieść z zajęć lekcyjnych. Pokazano szeroki wachlarz możliwości rozwoju pasji i zdobywania wiedzy. Udowodniono, że tę szkołę tworzą doskonali nauczyciele i fantastyczni uczniowie, a na każdym kroku widać doskonałą współpracę obu stron.

Nasi goście byli zachwyceni stanowiskami pracy w poszczególnych salach. Podczas prezentacji przedstawiono bardzo interesujące prace takie, jak interaktywna mapa hipsometryczna, tuba Rubensa  oraz roboty zbudowane i zaprogramowane przez uczniów. Wszyscy pokazali przede wszystkim, że nauka wcale nie musi kojarzyć się tylko z obowiązkami, a wręcz przeciwnie, można ją łączyć z zabawą i rozrywką. Dzięki formie, w jakiej odbyły się Dni Otwarte walka ze stereotypem, że nauka to tylko obowiązki i wyrzeczenia, przebiegła pomyślnie.

Po tak doskonale zorganizowanych Dniach Otwartych możemy mieć pewność, że wśród gości, którzy odwiedzili naszą szkołę, znajdowali się jej przyszli uczniowie. Miejmy nadzieję, że gdy do nas dołączą będą tak samo dobrze prezentować dobre imię ,,Mechanika” i że szkoła ta będzie cieszyła się nadal tak dobrą opinią jak dotychczas.

 

Adam Samek, kl. Ic T
zdjęcia Karol Garbas