Get Adobe Flash player

Szanowni Absolwenci i Przyjaciele "Mechanika"!

Zarząd Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół "Mechanika"zaprasza wszystkich, którzy chcą wspomagać naszą szkołę do włączenia się w jego funkcjonowanie. Każdy, kto ma chęć do pracy i chce się podzielić swoim doświadczeniem, swoimi pasjami i umiejętnościami, jest mile widziany. W zakładce poświęconej Stowarzyszeniu znajdziecie Państwo wszystkie najważniejsze informacje oraz deklarację członkowską.


Informujemy także, że ewentualne Państwa darowizny na cele statutowe Stowarzyszenia, za które będziemy bardzo wdzięczni, podlegają  odliczeniom podatkowym: 

- osoby fizyczne mogą odliczyć do 6% od dochodu,
- osoby prawne do 10% od dochodu.

Dane do dokonania darowizny:

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół "Mechanika" w Raciborzu

12 8475 0006 2001 0015 2507 0001
tytułem: darowizna na cele statutowe

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!
Zarząd Stowarzyszenia

Oficjalne otwarcie pracowni komputerowej

otwarcie_004 grudnia 2013r. odbyło się oficjalne otwarcie ufundowanej przez RAFAKO S.A. pracowni komputerowej. Z tej okazji gościliśmy w szkole: Adama Hajduka - Starostę Raciborskiego, Krzysztofa Burka - Wiceprezesa Zarządu Dyrektora ds. Handlowych, Piotra Karasia - Dyrektora Biura ds. Marketingu, Danutę Miensopust - Kierownika Referatu Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Raciborzu, Marka Gdesza - Wiceprezesa Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół "Mechanika".

Otwarta dzisiaj oficjalnie pracownia służy przede wszystkim do nauki przedmiotów informatycznych oraz mechatronicznych i mechanicznych związanych m.in. z nauką obsługi programów CAM - komputerowego wspomagania wytwarzania.

Dzięki środkom finansowym przekazanym przez RAFAKO S.A. zakupione zostało wyposażenie pracowni: 16 stacji roboczych z monitorami, rzutnik multimedialny, tablica interaktywna, tablet oraz laptop. Zakupione zostało także oprogramowanie CATIA V5 do komputerowego wspomagania wytwarzania. Szczególnie cieszy możliwość korzystania z oprogramowania CATIA. Jest to bowiem jeden z najbardziej rozpowszechnionych programów wspomagania prac projektowych, tworzenia dokumentacji czy programowania obróbki na maszynach sterowanych numerycznie CNC. Dzięki temu  stwarzamy naszym uczniom możliwość zdobycia dodatkowych kwalifikacji ułatwiających wchodzenie na rynek pracy.

Dziękujemy i liczymy na dalszą, równie udaną, współpracę.

 

 

 
Informacje o konkursach
Rekrutacja 2014

elektroni

Szukaj...
Platforma edukacyjna ZSM
moodle
Poczta

poczta  

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 108 gości 
Witryna www.mechanik.rac.pl wykorzystuje pliki cookies. W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij
strony internetowe  śląskie fibroscan  transport cysternami  cysterny chemiczne  biopsja wątroby  marskość wątroby  doładowania telefonu, doładowania simplus, doładowania tak tak, zdrapki, zasilenia, kupony  SErr:2 SErr:2